Progress Eco S.A.

Producent sit przemysłowych

 1. PL
 2. EN
 3. DE
 4. ES
 5. PY
Urządzenia wibracyjne
Siatki architektoniczne

Szybkie zapytanieWyślij formularz

Newsletter


Produkujemy sita przemysłowe

Jesteśmy wiodącym producentem sit przemysłowych, siatek technicznych oraz wyrobów na ich bazie, w tym koszy do wirówek i wkładów filtracyjnychOd 1982 roku projektujemy i dostarczamy rozwiązania do mechanicznych procesów klasyfikacji, odwadniania, filtracji i separacji. Od dwóch dekad realizujemy również ambitne projekty w zakresie architektury z wykorzystaniem dekoracyjnych siatek architektonicznychZatrudniamy ponad 200 pracowników, posiadamy 3 zakłady produkcyjne w Polsce, własne firmy w Niemczech oraz Czechachrozbudowaną sieć przedstawicielstw i partnerów handlowych w całej Europie i na rynkach światowych. Naszą firmę tworzą trzy strategiczne dywizje:
 

 • Dywizja Surowców Mineralnych
  Zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie przeróbki mechanicznej dla branży surowców mineralnych, w tym węgla i kruszyw, branży budowlanej, hutnictwa, koksownictwa oraz recyklingu.
 • ŸDywizja Przemysłowa
  Zapewnia kompleksowe rozwiązań do procesów przeróbczych dla przemysłu maszynowego, energetycznego, paliwowego, w tym do petrochemii i rafinacji, przemysłu spożywczego (owocowo-warzywny, mleczarski, cukrowniczy, browarniczo-winiarski, mięsny oraz zbożowy), przemysłu celulozowo-papierniczego oraz wody i ochrony środowiska.
 • ŸDywizja Architektury
  Wprowadza systemowe oraz indywidualne rozwiązania architektoniczne na bazie metalowych siatek plecionych , siatek plecionych z linką oraz kratek zgrzewanych z drutu profilowego, o szerokim zastosowaniu w postaci elewacji i sufitów metalowe, ogrodzeń i balustrad, gabionów oraz kratek podłogowych.

  Dowiedz się więcej o naszej filozofii           Skontaktuj się z nami


Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1 
Sita szczelinowe Pro-SLOT® w systemie Pro-CLIN
Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1 
Hala produkcyjna - krosna do sit plecionych

Inwestujemy w technologie

Kompleksowy program produkcyjny, nowoczesny park maszynowy oraz doświadczony zespół inżynierów i konstruktorów gwarantują dostarczanie optymalnych rozwiązań niezależnie od warunków i parametrów pracy. Obecnie produkujemy sita we wszystkich technologiach począwszy od zgrzewanych sit szczelinowych (płaskie i cylindryczne), stalowych sit plecionych i tkane (składane, krępowane, karbowane, z linką) poprzez sita poliuretanowe i gumowe (systemy modułowe oraz napinane) po sita perforowane. Doskonaląc procesy produkcyjne nieustannie pracujemy nad poszerzaniem naszej oferty. Posiadamy własne laboratorium badawcze, w którym powstają nowe rozwiązania produktowe i materiałowe, patenty oraz wzory użytkowe. Jednocześnie realizujemy współpracę z jednostkami badawczymi ośrodków akademickich oraz instytutami naukowymi w kraju i zagranicą.


Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1
Płaty szczelinowe Pro-SLOT® 
Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1 
Rury szczelinowe Pro-SLOT® 


Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1
Szczelinowe kosze do wirówek - proces produkcyjny 
Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1 
Szczelinowe kosze do wirówek - kontrola jakości


Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1 
Sita poliuretanowe Pro-FALC® - proces produkcyjny
Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1
Sita poliuretanowe Pro-MAT® - proces produkcyjny


Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 2 
Sita perforowane - proces produkcyjny 
Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 2 
Hala produkcyjna - spawanie w technologii TIG 

 

 

 

 

 


Gwarantujemy najwyższą jakość

Wiemy jak ważne jest utrzymanie ciągłości procesów przeróbczych oraz jakie straty wiążą się z ryzykiem instalowania niskiej jakości sit. Dlatego też naszym celem jest dostarczanie naszym Klientom niezmiennie najwyższej jakości produktów zapewniających maksymalną wydajność i efektywność ich zakładów. Departament Jakości stanowi jeden z kluczowych działów w naszej organizacji.Każdy produkt zanim trafi do Klienta przechodzi procedurę szczegółowej kontroli. W procesach produkcyjnych wykorzystujemy materiały, które spełniają najwyższe wymagania jakościowe, pochodzące wyłącznie od atestowanych dostawców. Polityka zarządzania produkcją oraz magazynami materiałowymi zapewnia terminową realizację wszystkich zleceń. Realizowany program zaopatrzenia gwarantuje najlepsze warunki dostaw, a tym samym dodatkowe oszczędności dla naszych Klientów. Innowacyjność i najwyższą jakość produktów potwierdzają min.: certyfikowany od 1996 roku System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 zatwierdzony przez LLoyd's Quality Assurance, certyfikat GOST-R, przede wszystkim zaufanie naszych Klientów.

 

Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1 
Cylindry szczelinowych Pro-SLOT® - stanowisko kontroli jakości
Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 3
Sita stalowe okute - kontrola zgodności zamówienia


Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1 
Magazyn materiałowy nr 1
Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1 
Magazyn materiałowy nr 2

 

Zapewniamy kompleksową obsługę

Zróżnicowanie surowców i mediów w poszczególnych procesach technologicznych sprawiają, że nie ma pojęcia „najlepszych sit”. Istnieją natomiast sita najlepiej dobrane. Naszym Klientom zapewniamy fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji zlecenia. Począwszy od doboru odpowiedniego rodzaju sita, jego optymalnych parametrów, po prawidłowy montaż, gwarantujący prawidłową eksploatację. Zapewniając kompleksową obsługę, pozwalamy naszym Klientom koncentrować się na własnej działalności.Progress Eco / Zakład Produkcyjny nr 1 
Magazyn wyrobów gotowych nr 2 - sita poliuretanowe
Kontrola pracy sit szczelinowych w systemie Pro-CLIN® - zakład przeróbczy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Werfyikacja dokumentacji przed wysyałką Produkcja sit tkanych / 4-metrowe krosno Produkcja wyrobów na bazie sit plecionych

 

Będąc blisko naszych Klientów, mamy pełną świadomości wyzwań i trudności jakie stawia przed nimi rynek.Dlatego też zdecydowanie stawiamy na systemową współpracę, dostarczając najlepszych rozwiązań i pozwalając koncentrować się na własnej działalności. Naszym Klientom oferujemy kompleksową obsługę począwszy od doradztwa i projektowania, poprzez produkcję i zaoferowanie gotowego produktu, po montaż oraz serwis. To ich potrzeby i oczekiwania& nadają kierunki ;rozwoju naszych trzech kluczowych programów:

 

 

Jesteśmy odpowiedzialni

Wykorzystanie naturalnych surowców w procach produkcyjnych, nie wymagająca chemicznej konserwacji wysoka trwałość naszych produktów oraz redukcja śladu ekologicznego dzięki plastycznej obróbce metali na zimno sprawiają, że nasze wyroby są przyjazne dla środowiska. Od zawsze angażujemy swoją energię, czas oraz środki w działalność pozabranżową. Sponsoring sportowy oraz wspieranie wydarzeń kulturalno-artystycznych pozwalają realizować nam więcej niż własne cele biznesowe. Aktywnie uczestniczymy w akcjach charytatywnych oraz lokalnych inicjatywach społecznych. Nagrody pracodawcy roku potwierdzają naszą troskę o komfortowe warunki pracy wszystkich naszych pracowników oraz dbałość o ich ciągły rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych.

 

 

Nasza oferta produktowa w zakresie sit przemysłowych obejmuje sita stalowe, w tym zgrzewane sita szczelinowe Pro-SLOT®, rury szczelinowe Pro-SLOT®, sita plecione, sita tkane, sita harfowe, sita strunowe i sita prętowe, jak również sita poliuretanowe i gumowe w wersjach modułowej oraz napinanej. Jednocześnie oferujemy szeroki zakres wyrobów na bazie sit przemysłowych, w tym kosze do wirówek, sita łukowe, sita obrotowe, ramy sitowe oraz wkłady filtracyjne.